INFOGRAFIKA: Čo je to NaNoWriMo?

Každý rok v novembri sa pol milióna autorov púšťa do odvážnej výzvy. Čo je to NaNoWriMo, ktoré knihy vďaka nemu vznikli a ako sa môžete zapojiť aj vy?

NanoWriMo Každý rok v novembri sa pol milióna autorov púšťa do odvážnej výzvy. Čo je to NaNoWriMo, ktoré knihy vďaka nemu vznikli a ako sa môžete zapojiť aj vy?

Prepis textu z infografiky:

NaNoWriMo (National Novel Writing Month) je online tvorivá výzva, ktorá sa koná každý rok v novembri. Autori zapojení do NaNoWriMo sa snažia za jeden mesiac napísať príbeh o dĺžke 50 000 slov.

NaNoWriMo sa prvýkrát konal v roku 1999. Zapojilo sa 21 súťažiacich a 6 z nich výzvu splnilo. V roku 2017 mala výzva 402 142 súťažiacich. 50 000 slov za mesiac napísalo 48 257 autorov.

Do výzvy sa zapojili i známi autori, ktorí počas výzvy napísali úplne alebo čiastočne tieto knihy:

  • Erin Morgestern – Nočný cirkus
  • Marissa Meyer – Cinder
  • Hugh Howey – Silo
  • Rainbow Rowell – Fanúšička
  • Carrie Ryan – Les kostí

Aby ste výzvu NaNoWriMo dokázali splniť, museli by ste napísať každý deň 1 667 slov.

Zdroje: www.cartridgepeople.com www.brokebybooks.com www.denofgeek.com

Vladimíra Šebová

Svoju prvú knihu začala písať ako krátku poviedku. Postupne uverejňovala zadarmo kapitoly na svojej webstránke a čitatelia si príbeh obľúbili. Z krátkeho príbehu vznikla knižná fantasy trilógia Insomnia, ktorá vyšla pod vydavateľským domom. Knihy boli publikované okrem slovenčiny aj v češtine a angličtine. Momentálne píše novú fantasy knihu inšpirovanú slovanskou mytológiou.

Odporúčané články

Sledujte nás na instagrame