Autorská skupina O písaní.sk a databáza autorov, beta readerov a bookstagramerov

Autorska skupina O pisani.sk, databaza autorov, beta readerov a bookstagramerov

Networking je veľmi dôležitý aj v knižnom svete. Nájdite si vďaka našim platformám spriaznených autorov, beta readerov, či bookstagramerov.

Ako vám môžu iní autori pomôcť pri písaní?

Ak nás sledujete už nejaký ten čas, zrejme ste postrehli, že zakladateľky tohto portálu, autorky Vladimíra Šebová a Ivica Ďuricová, sú zároveň dobré priateľky. Navzájom si pomáhajú s rukopismi, diskutujú o nich, sú si jedna druhej alfa readerkami alebo editorkami. Takáto pomoc je pre autora neoceniteľná. Hlavne, ak sa chce v spisovateľskom remesle neustále zlepšovať.

Ak by ste si chceli aj vy nájsť svoju autorskú „dvojičku“, alebo rovno svoj autorský „kmeň“, pripravili sme pre vás hneď niekoľko možností, ako na to. Sami ste nás o túto možnosť žiadali, a tak sme sa po ankete v Insta Stories rozhodli pristúpiť na začiatok k dvom riešeniam.

Autorská skupina O písaní.sk na Facebooku

Kde inde spolu lepšie komunikovať, ak nie v skupine určenej pre autorov? Či už ste začiatočník, alebo máte za sebou niekoľko vydaných kníh, ste srdečne vítaní.

Skupina bude slúžiť na tieto účely:

  • predstavenie svojej tvorby
  • vyžiadanie si feedbacku na vašu tvorbu od kolegov
  • zdieľanie užitočných informácií o písaní a noviniek z literárneho sveta
  • autorský networking a nadväzovanie nových profesionálnych vzťahov
  • vzájomná pomoc medzi autormi
  • ponúknutie / vyžiadanie beta readerských / editorských služieb (ideálne zadarmo, vzájomná pomoc)

Skupina je súkromná a vaše žiadosti o členstvo budeme schvaľovať. Prosíme vás, aby sa do skupiny hlásili iba autori (nie čitatelia, bookstagrameri, atď. – pre vás sme pripravili ďalšiu platformu, viac nižšie).

Do FB skupiny sa môžete prihlásiť tu: https://www.facebook.com/groups/1618905374960512

Networking aj pre beta readerov a bookstagramerov (a samozrejme aj pre autorov)

Ak nechcete veľmi diskutovať a formát FB skupiny vám nesedí, alebo ste nadšený beta reader či bookstagramer, ktorý chce spolupracovať s autormi, máme pre vás ďalšiu platformu.

Je ňou otvorená databáza autorov, beta readerov a bookstagramerov, kam sa môžete kedykoľvek sami zapísať, alebo sa z nej zmazať.

Ide o otvorený Google Dokument, ktorý zatiaľ ponecháme vo vašej réžii. Pre koho má táto platforma zmysel?

Pre autorov, ktorí hľadajú iných autorov alebo beta readerov či bookstagramerov

Databáza má podobnú funkciu, ako skupina, teda prepájať autorov, ktorí chcú začať spolupracovať s inými autormi a navzájom si pomáhať. Je však určená iba na uvedenie svojich kontaktov a vyhľadávanie iných kontaktov, nie na diskutovanie a zdieľanie tvorby. Ak teda preferujete súkromnú komunikáciu, nie v skupine, využite túto možnosť.

V databáze zároveň ako autori môžete vyhľadávať v databáze beta readerov, ktorí ponúkajú svoju pomoc pri čítaní rukopisov.

Takisto tu nájdete kontakty na bookstagramerov, ktorí chcú spolupracovať s novými autormi.

Do databázy sa môžete zapísať tu, zároveň v nej môžete aj len vyhľadávať: http://bit.ly/opisanisk-databaza

Pre beta readerov, ktorí chcú pomáhať autorom s rukopismi

Ste vášnivý čitateľ a prečítate desiatky kníh ročne? Chcete čítať rukopisy autorov ešte pred ich oficiálnym vydaním? Ste ochotní poskytnúť im detailnú spätnú väzbu a získať za to neskôr výtlačok knihy zadarmo?

Zapíšte sa do databázy a čakajte, kým vás autori oslovia. Beta readerom môže byť pokojne aj iný autor alebo bookstagramer. Nebojte sa teda do databázy zapísať na viacero miest, ktoré sú vám srdcu blízke.

Do databázy sa môžete zapísať tu: http://bit.ly/opisanisk-databaza

Pre bookstagramerov, ktorí chcú spolupracovať so slovenskými a českými autormi

Máte aktívny bookstagram (účet na Instagrame venovaný recenzovaniu kníh) a chcete spolupracovať so slovenskými a českými autormi? Zapíšte sa do databázy a čakajte, kým vás autori oslovia.

Prosím, neoslovujte cez databázu autorov aktívne vy, počkajte si, kým si vás autor vyberie.

Do databázy sa môžete zapísať tu, zároveň v nej môžete aj len vyhľadávať: http://bit.ly/opisanisk-databaza


Ďakujeme všetkým za prípadné zdieľanie tohto nášho článku alebo za zdieľanie databázy. Budeme veľmi rady, ak nám pomôžete rozšíriť povedomie o nej medzi čitateľmi, bookstagramermi, ale aj autormi.

Ivica Ďuricová

Svoju prvú rozprávku napísala ako 7-ročná. S písaním profesionálne začala v roku 2010 ako copywriterka. Krátko potom vydala svoju prvú knihu a dodnes ich vyšlo už deväť, nielen v slovenčine, ale aj v češtine a angličtine. Píše hlavne romantiku, trilery a biznisové knihy. Väčšinu kníh si vydáva sama ako selfpublisher.

Odporúčané články

Sledujte nás na instagrame